Prof. Dr. Alper CİHAN, Bil. Müh. Bülent SOYPAÇACI ve uzun yıllardır beraber çalıştığı arkadaşları tarafından kurulan SAGİM, Sağlık, Eğitim, Bilişim, Yönetim ve Sistem Mühendisliği alanlarında Ar-Ge Merkezi olarak hizmet vermektedir.

Ekip olarak, yıllardır çalıştıkları süreçlerde geliştirdikleri ve ürettikleri bir çok hizmeti, talep eden kişi, kurum ve kuruluşlara da sunmak için İstanbul Üniversitesi Teknokent bünyesinde kurdukları SAGİM LTD. ŞTİ. bünyesinde bir araya gelmişlerdir. Şimdiye kadar yaptıkları bir çok geliştirmeden ilk olarak Obezit Sistemi Uygulamaları ve Yazılımlarını yaygınlaştırma projesine başlamışlardır. Obezit Sistemi bir Yoldaş hekimlik projesi olan Yükünü AT Hafifle Platformu olarak yoluna devam etmektedir.

Arkasından Eğitim Sistem Mühendisliği kapsamında yaptıkları bir çok yazılım ve sistem tasarımlarını yaygınlaştırmaya başlamışlardır. 

Sağlık Sistem Mühendisliği, Yönetim Sistem Mühendisliği, Süreç ve Değişim Mühendisliği, Kurumsallaşma ve Kalite Sistemleri için geliştirip uyguladıkları PROKOP, SEMANTİK YÖNETİM, DEPE gibi bir çok özgün yöntem Prof. Dr. Alper Cihan ve Arkadaşları tarafından geliştirilmiştir. Bu sistemlerden bir tanesi olan SAGİM | Klinik Araştırmalar Veritabanı KAV-1, KAV-2 Sistemi de SAGİM olarak yaygınlaştırmaktadırlar.

SAGİM SAĞLIK EĞİTİM YÖNETİM VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME İNOVASYON MERKEZİ LTD. ŞTİ.
Üniversite Mahallesi, Sarıgül Sokak No 37/1 İstanbul Üniversitesi Teknokent Binası No: 206 Avcılar-İstanbul
Vergi Dairesi: AVCILAR
Vergi Numarası: 7370938046
Tel: 0.212.691 6090
Mobil: 0.532.285 0238